Ako si vyrobiť pokladničku na peniaze?

Návod

Šetri prírodu a zároveň si začni odkladať peniažky. Vyrob si "prasiatko - pokladničku“ z použitej PET fľaše.

Čo budeš teda potrebovať?

Prázdnu PET fľašu, farebný papier, biely papier, lepidlo, nožnice a čiernu fixku.

Ako na to?

1. Zmenšíme fľašu a pripravíme si červený papier

Odstrihni strednú časť PET fľaše. Spoj vrchnú a spodnú časť PET fľaše tak, aby vytvorili telo prasiatka. Nastrihni pozdĺžny otvor na peniaze približne v strede PET fľaše. Priprav si červený papier.

2. Odstrihneme si červený papier a nalepíme na telo prasiatka

Odstrihni z červeného papiera tak, aby obalilo telo prasiatka okrem časti pri vrchnáku. Papier prestrihni na tom istom mieste ako je otvor na fľaške, aby si mohol vkladať mince. Potom tento červený papier nalep na telo prasiatka.

3. Vyrobíme prasiatku nohy

Zvyšný pás červeného papiera rozstrihni na štyri rovnaké diely. Každý diel obmotaj samostatne okolo fixky a na konci prilep. Malé valčeky, ktoré takto vzniknú prilep na spodnú časť tela prasiatka.


4. Vyrobíme prasiatku oči

Na biely papier obkresli okolo vrchnáka z PET fľaše dva kruhy. Dokresli kruhy tak, aby vyzerali ako oči. Obidva kruhy vystrihni a nalep na hlavu prasiatka.

5. Vyrobíme prasiatku uši

Na zvyšný červený papier fixkou nakresli tvar uší. Ušká domaľuj a prilep ich na papier pri hlave prasiatka.

6. Hotovo

Ešte nalep prasiatku chvost a môžeš začať šetriť peniažky. To, ako prasiatko ďalej dotvoríš je len na tebe. Podeľ sa s nami so svojím výtvorom cez tagy #mojafamilia #mincopes alebo na našom facebooku alebo instragram profile @mincopes